Tifozët në stadium, klubi i futbollit skandinav godet në shenjë me risinë teknologjike

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 28, 2020 | 18:49


Tifozët në stadium, klubi i futbollit skandinav godet në shenjë me risinë teknologjike

Nëse në Gjermani po vendosin manekinë të tifozëve në ndeshjet e Bundesligës, në Danimarkë sjellin një risi për mënyrën se si duhet të ndiqen takimet e kampionatit.

5091

Klubi i Arhaut ka aplikuar me sukses aplikacionin “Zoom” nëpërmjet të cilit tifozët mund të ndjekin online ndeshjet e skuadrës së zemrës.

Ky aplikacion ishte paralajmëruar kohë më parë nga klubi më i vjetër i futbollit danez dhe duket se eksperimenti ka goditur në shenjë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com