Tifozët marrin lajmin e shumëpritur, Seria A gati t’i hapë stadiumet në masën 25%

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 2, 2020 | 17:35


Tifozët marrin lajmin e shumëpritur, Seria A gati t’i hapë stadiumet në masën 25%

Presidenti i federatës italiane të futbollit Gabriele Gravina ka treguar se po punojnë që të rihapin stadiumin për tifozët të paktën në kapacitetin 25%. Seria A dhe Seria B rifilluan muajin e kaluar pas ndalesës prej pandemisë, por Gravina është besim plotë se mund të arrijnë ti hapin stadiumet në çerekun e kapaciteteve të tyre.

seria a

“Ne po punojmë që tifozët të rikthehen në stadiume. Për momentin po mendojmë ti hapim stadiumet në masën 25 %. Problemi qëndron me menxhimin e tifozëve brenda në stadiume.

Ne jemi gati ta aplikojmë këtë proçes sapo të marrim dritën jeshile”, tha presidenti i federatës italiane Gravina për “Avvenire”.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com