Thyen çdo limit edhe jashtë parketit, LeBron Xhejms është zyrtarisht një miliarder

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 2, 2022 | 17:44

Thyen çdo limit edhe jashtë parketit, LeBron Xhejms është zyrtarisht një miliarder

Siç bëjnë me dije burimet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ylli i Los Anxhelos Lejkërs, LeBron Xhejms është zyrtarisht një miliarder.

lebron xhejms

“Mbreti” Xhejms fiton 121,2 milionë dollarë në vit, gjë që e bën LeBronin lojtarin e parë aktiv në NBA që arrin në listën e miliarderëve.

Gjithashtu nga ky sport, vetëm një tjetër ja ka arritur t’ia ketë dalë të jetë pjesë e kësaj liste dhe ai është Majkëll Xhordan.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"