Teuta bën 5 goditje brenda ditës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 28, 2014 | 13:00

Teuta bën 5 goditje brenda ditës

TeutaTeuta ka kryer një “operacion” shumë të rëndësishëm në drejtim të përforcimit të skuadrës, duke bërë një goditje të pesëfishtë gjatë ditës së djeshme. Ajo që kishte paralajmëruar “Panorama Sport” është konkretizuar të mërkurën me afrimin e ish-mbrojtësit të Partizanit, Besnik Krasniqi, mesfushorit senegalez Moktar Falla dhe tre futbollistëve që vetëm dy ditë më parë ishin pjesë e Tiranës. Bëhet fjalë për mbrojtësin Erion Hoxhallari dhe mesfushorët Ardit Peposhi dhe Erlind Korreshi. Dy të parët janë transferuar te Teuta në formë huazimi nga Tirana, ndërsa lushnjari Koreshi prishi dje kontratën me bardheblutë dhe firmosi për Teutën. Të pestë lojtarët dolën në seancën stërvitore të pasdites dhe u përgatitën me skuadrën. Emra si Krasniqi dhe Korreshi vijnë pas sezoneve mbresëlënëse te Partizani e Tirana.

www.minuta90.com