Tërmeti shkatërrues, klubi i Shkupit bën gjestin e madh për qytetarët e Durrësit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 26, 2019 | 17:57


Tërmeti shkatërrues, klubi i Shkupit bën gjestin e madh për qytetarët e Durrësit

Klubi i Shkupit në Maqedoninë e Veriut, ka vendosur që të dhurojë të gjitha paratë që do të mblidhen ditën e nesërme nga biletat e ndeshjes ndaj Akademisë Pandev.

shkupi

Drejtuesit e klubit shkupjan kanë marrë vendimin që të ardhurat nga biletat të dhurohen për ndihmë në qytetin e Durrësit, pas tërmetit shkatërrues. Kjo iniciativë u mor sot nga drejtuesit e klubit bardheblu, për tu solidarizuar dhe ndihmuar sado pak familjet e viktimave që humbën jetën në tërmetin e mëngjesit të sotëm në Durrës në të cilin humbën jetën 18 persona dhe shumë të tjerë u lënduan.

NJOFTIMI I SHKUPIT

Ekipi nesër në stadiumin e Çairit do të zhvillojë ndeshjen e xhiros së 16-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut kundër Akademia Pandevit, ndërsa për këtë takim kryesia e klubit kanë marrë vendim që paratë e tubuara nga shitja e biletave do të dorëzohen për ndihmë në qytetin e Durrësit të Shqipërisë.

Kjo iniciativë u morrë sot nga drejtuesit e klubit bardheblu, për tu solidarizuar dhe ndihmuar sado pak familjet e viktimave që humbën jetën në termetin e mëngjesit të sotëm në Durrës në të cilin humbën jetën 18 persona dhe shumë të tjerë u lënduan.

Një biletë për të shikuar ndeshjen FC Shkupi vs Akademia Pandev në stadiumin e Çairit kushton vetëm 100 denarë. Takimi nis në orën 13:00.

shkup

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com