Tension te Kukësi, lojtarët presin rrogën e janarit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 4, 2020 | 0:04


Tension te Kukësi, lojtarët presin rrogën e janarit

Si të mos mjaftonte pezullimi i kampionatit dhe paniku i krijuar nga Koronavirusi, një tjetër vështirësi që klubet shqiptare po hasin, është aspekti ekonomik.

kukesi

Burime të “Panorama Sport” pranë lojtarëve të Kukësit, bëjnë me dije se futbollistët e skuadrës verilindore janë ende në pritje të rrogës së janarit, teksa klubi për shkak të pandemisë që ka gjunjëzuar botën, është vonuar në kalimin e pagave ndërkohë pritet që ky ngërç i krijuar të zgjidhet së shpejti dhe lojtarët të shlyen plotësisht.

Klubi i Kukësit është shquar si një ndër më korrektë gjatë gjithë kohës në Superiore, për sa u përket pagesave, por mesa duket pandemia po bën të vetën.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com