Telashe në mbrojtje, Barcelona “ndjek” ish-futbollistin e Çelsit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 16, 2018 | 15:03

Telashe në mbrojtje, Barcelona “ndjek” ish-futbollistin e Çelsit

Barcelona po kërkon të përforcojë repartin e mbrojtjes. Umtiti dhe Vermalen janë dëmtuar dhe katalanasit i duhet të ndërhyjnë në merkaton e janarit. Kërkohet një mbrojtës ekspert që jep siguri.

Ivanovic

Fokusi i spanjollëve është ish-mbrojtësi i Çelsit, Branislav Ivanoviç. Ky i fundit aktualisht luan për Zenitin. Ai është 34-vjeç dhe mund të luajë në të djathtë të mbrojtjes por edhe në qendër. Ivanoviç vendosi të largohej në Rusi ku do të mbyllte edhe karrierën, por nga Spanja po planifikojnë një tjetër fat për të.

www.minuta90.com