Të gjithë mbeten të shtangur, ish-futbollisti i Milanit emërohet trajneri i Kamboxhias

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 12, 2018 | 18:44

Të gjithë mbeten të shtangur, ish-futbollisti i Milanit emërohet trajneri i Kamboxhias

Vetëm pak kohë më parë, ish-futbollisti i Milanit, njëkohësisht edhe i kombëtares japoneze, Keisuke Honda, firmosi në Australi me Melburn Viktori, por ditën e sotme, të gjithë kanë mbetur të habitur me të.

kamboxhia

Ai është emëruar menaxher i përgjithshëm, si dhe trajneri i ekipit kombëtar të Kamboxhias. Do të jetë një rol i përkohshëm për japonezin, ish-futbollist i Milan, që shpjegon: “Do të jem praktikisht një trajner, sepse është një detyrë që nuk më ka tërhequr kurrë. Nuk do të marrë asnjë rrogë për këtë detyrë të re që e bëj prej presionit. Kamboxhia do të më paguajë vetëm udhëtimet, sepse unë do të vazhdojë të luajë te Melburne, cili është dakord me vendim tim.”

www.minuta90.com