“Të gjithë ishin gati për të na kryqëzuar”, Dibala mesazh rivalëve: Kjo është Juvja!

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 22, 2019 | 23:35

Bota LAJMI KRYESOR Të fundit

“Të gjithë ishin gati për të na kryqëzuar”, Dibala mesazh rivalëve: Kjo është Juvja!

Dopieta e tij i dha fitoren me përmbysje Juventusit në shtëpi ndaj Lokomotivës së Moskës, dhe Paulo Dibala nuk e fsheh aspak gëzimin për dy golat.

dibalaaa

Në mikrofonët e “Sky Sport” pas ndeshjes, argjentinasi u shpreh se golat i duheshin në këtë periudhë, ndërkohë që lëshoi edhe një mesazh për rivalët, se kjo është Juvja.

DOPIETA – Ishte një ndeshje e bukur në aspektin personal. Shënova dy gola, dhe më duheshin. Jam i lumtur për fitoren sepse ndeshja ishte e vështirë. Vuajtëm, por më pas patëm eksperiencën dhe aftësinë për të fituar ndeshjen.

TREDHËMBËSH ME HIGUAININ E RONALDON – Nëse nuk do fitonim, të gjithë do ishin gati për të na sulmuar. Besoj se duhet të punojmë bashkë, trajneri ka idetë e tij.

MESAZH PËR FITIMIN E CHAMPIONS – Mendoj se sonte dhamë të njëjtin mesazh si gjithmonë, se kjo është Juvja, një ekip me shumë kualitet dhe eksperiencë, por mendoj se mund të bëjmë edhe më shumë.

PANORAMASPORT.ALwww.minuta90.com