Taulant Seferi e thotë hapur: “Kumanova është Shqipëri”

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Yesterday, 04:00 PM
Belgium 2 England 0
2018/07/11 08:00 PM
Croatia 2 England 1
2018/07/10 08:00 PM
France 1 Belgium 0
2018/07/07 08:00 PM
Russia 2 Croatia 2
2018/07/07 04:00 PM
Sweden 0 England 2

Postuar: Qershor 12, 2018 | 22:21

Taulant Seferi e thotë hapur: “Kumanova është Shqipëri”

Taulant Seferi e ka bërë debutimin e shumëpritur me ekipin Shpresat e Shqipërisë, ku këto të fundit fituan në ndeshjen e parë ku përballë kishin Bjellorusinë. Menjçherë pas ndeshjes 21-vjecari është bërë protagonist me postimin e një fotoje e cila thoshte se “Kumanova është Shqipëri”.

seferi-640x381

Ai shpjegoi se nuk dëshironte të fyente maqedonasit, por ai ishte thjesht mendimi i tij.  Fotoja shkaktoj shumë polemika dhe në disa raste dhe u kritikua. Seferi është shprehur shumë i gatshëm që të luajë për ekipin e parë të Shqipërisë dhe mezi po e pret një ftesë nga trajneri Panuçi.


www.minuta90.com