Tashmë është zyrtare, Uillian largohet nga Çelsi dhe prezantohet te ekipi i ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 14, 2020 | 12:36


Tashmë është zyrtare, Uillian largohet nga Çelsi dhe prezantohet te ekipi i ri

Sulmuesi Uillian është larguar nga Çesi, teksa ditën e sotme është zyrtarizuar te Arsenali.

uillian

Prej kohësh flitej se brazailiani kishte arritur marrëveshjen me “Topçinjtë”, por vetëm ditën e sotme është zyrtarizuar gjithçka. Lojtarit i kishte përfudnuar kontrata me Çelsin dhe nuk u arrit një marrëveshje për rinovimin e saj.

Në këtë situatë përfitoi Arsenali që nisi kontaktet me lojtarin dhe ia doli ta marrë në ekip, ku kanë fitmosur edhe një kontratë 3 vjeçare.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com