Tashmë është vendosur, Maqedoni e Veriut-Kosovë do të luhet me tifozë dhe përcaktohet data e ndeshjes

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 20, 2020 | 13:33


Tashmë është vendosur, Maqedoni e Veriut-Kosovë do të luhet me tifozë dhe përcaktohet data e ndeshjes

Në 26 mars ishte planifikuar të luhej ndeshja gjysmë-finale e Ligës së Kombeve, mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.auto_11584705653

Megjithatë kjo ndeshje u pezullua për shkak të shpërthimit të Koronavirusit, teksa UEFA për këtë arsye vendosi edhe shtyrjen e Europianit për vitin e ardhshëm.

Tashmë është marrë një vendim dhe ndeshja do të zhvillohet në qershor, madje në praninë e tifozëve.

Sipas gazetarit sportiv nga Maqedonia, Reshat Ibrahimi, ndeshja do të luhet në 4 qershor në një stadium me tifozë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com