Talente nga Sampdoria dhe Monako, Shqipëria U-18 shpall listën e të grumbulluarve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 22, 2019 | 14:34


Talente nga Sampdoria dhe Monako, Shqipëria U-18 shpall listën e të grumbulluarve

 Nga data 27 maj deri në 2 qershor Shqipëria U-18, do të marrë pjesë në turneun miqësor “Kvarneska Rivijera 2019”, që do të zhvillohet në Rijeka të Kroacisë. Ky turne do të përbëhet nga 16 skuadra, të cilat do të jenë të ndara në 4 grupe.

shqi

18-vjeçarët  e drejtuar nga dyshja Iliri Biturku-Olsi Uku, do të grumbullohen në 23 maj në Durrës ku do të zhvillojnë seancat stërvitore.

20 janë  lojtarët e grumbulluar, ku bien në sy shumë talente nga kampionatet shqiptare, por edhe nga skuadra si Sampdoria, Monako apo dhe Bolonja.

Lista e plotë e të grumbulluarve:

U-18 (1)

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com