TABELA E PLOTË/ Të gjitha transferimet e Kategorisë së Parë, shikoni si kanë ndryshuar skuadrat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 18, 2022 | 21:22


TABELA E PLOTË/ Të gjitha transferimet e Kategorisë së Parë, shikoni si kanë ndryshuar skuadrat

Merkato e janarit kanë nisur dhe skuadrat e Kategorisë së Parë, kanë hedhur “tentakulat” për të afruar lojtarë të rinj.

topi-kategoria-e-pare

Sezoni është ende i gjatë dhe ekipet po marrin masa që ta përballojnë kampionatin në mënyrën më të mirë të mundshme. “Panorama Sport” ka përgatitur një listë me të gjithë lëvizjet që kanë bërë skuadrat deri më tani.

MERKATO E DIMRIT LËVIZJET NË KATEGORINË E PARË

APOLONIA

Afrime: S’ka;

Largime: Skerdilajd Levendi;

 

BESA

Afrime: Arbër Deliu;

Largime: Kadri Birja, Emiljano Çela, Nertil Hoxhaj, Mikel Canka, Dejvi Bilali, Adonis Zeqiri, Alsid Tafili;

 

BESËLIDHJA

Afrime: Milutin Cimesha, Zharko Iliç, Gabriel Çepele, Darko Radenkoviç;

Largime: Nikolla Zerjal, Sreçko Milivojeviç, Marko Jeremiç;

 

BURRELI

Afrime: Kujtim Alcani, Florian Trokthi, Françesko Daija;

Largime: Rigers Xhahysa, Brilant Hasaj, Silva Junior Luis Paulo, Orges Koduzi, Aldo Bushi;

 

BUTRINTI

Afrime: Çinonso Onuh, Bernado Bazaj, Yuta Takahashi, Ardit Jaupaj;

Largime: Niko Paterni, Kristo Theodhori, Mario Merkuri, Albi Selimaj, Kristi Basha, Erald Husi, Rigers Karaj, Mishel Kita;

 

BYLISI

Afrime: Rafael Barbosa, Abubakar Kamara, Oltion Harremi;

Largime: Franklin Ntepe, Alush Gavazaj;

 

ERZENI

Afrime: Fatmir Prenga, Rei Nuriu;

Largime: Florjan Peqini, Florian Trokthi;

 

KORABI

Afrime: Leurant Xheka;

Largime: Reild Kurti, Xhulian Reçi?;

 

LUSHNJA

Afrime: Mikel Canka, Mikel Kaloshi, Endrien Magani, Xhulian Reçi, Florian Daci, Igli Moqi, Amer Duka?;

Largime: Livio Malaj, Klejvis Elezi;

 

MALIQI

Afrime: Mishel Kita;

Largime: Abei Agbodzie, Admir Bali, Alsev Dervishaj;

 

POGRADECI

Afrime: Marin Abazaj, Arbri Pengu, Ergi Brahja, Alsejni Dervishaj, Endri Reçi, Pablo Filipe;

Largime: Ildian Shyti, Klevis Hasanbelli;

 

SHKUMBINI

Afrime: Zhan Brandao Porto;

Largime: Ardit Osmani, Dione Hose de Almeida, Andre Guerra Ugarte, Ramon Abreu, Felipe Silva De Souza, Rafael Sena, Tomonari Miyazaki, Ryoya Oshimoto?, Besim Salihu?, Rafael Barbosa, Endrien Magani;

 

TËRBUNI

Afrime: Jurgen Peqini, Alsid Tafili, Skënder Lilaj;

Largime: Samet Gjoka, Ardian Kaloshi, Kujtim Alcani, Endri Murati, Serxho Shtama;

 

TOMORI

Afrime: Daniel Lirëza, Sali Kumani, Kadri Birja;

Largime: Oltion Harremi;

 

TURBINA

Afrime: Shaqir Jugu;

Largime: Kristian Mateus Lima da Silva, Renato Oliveira, Ronaldo Serxho Kamelio;

 

VORA

Afrime: Kejsi Kumanaku, Igli Kalemaj, Endri Asllani, Kevi Myslimi;

Largime: Skënder Lilaj, Mariglen Mhillaj, Kevi Balla, Klejdi Zenelak, Redi Kodra, Elvis Kovaçi?;

 

PANORAMASPORT.AL