Surprizon Arsenal, kërkon të rikthejë ish-sulmuesin e Çelsit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 15, 2022 | 14:23


Surprizon Arsenal, kërkon të rikthejë ish-sulmuesin e Çelsit

Klubi i Arsenal është gati të kryej një transferim surprizë këtë merkato janari. “Topçinjtë” kërkojnë të rikthejnë në Premier Ligë ish-sulmuesin e Çelsit, Diego Kosta.

Diego Kosta Celsi

Sipas “Goal” Arsenal është një nga klubet që kërkon shërbimet e 33-vjeçarit, i cili së fundmi ka fituar titullin kampion në Brazil me Atletiko Mineiron. Ende nuk ka një ofertë konkrete, por Arteta duket se ka nevojë për një sulmues dhe spanjolli shikohet i duhuri.

Me Oubamejang në ikje pas përplasjeve me teknikun, Vlahoviç i cili duket shumë larg Arsenalit për të ardhur këtë merkato dhe Lakazet i cili nuk ka dhënë aq sa duhet këtë sezon, Diego Kosta shikohet si sulmuesi që do të ndihmojë ekipin të arrijë objektivat që ka këtë vit.

PANORAMASPORT.AL