Supersfida Teuta-Partizani/ Meta lan “mëkatet” me… VAR-in

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 11, 2021 | 19:06


Supersfida Teuta-Partizani/ Meta lan “mëkatet” me… VAR-in

Kridens Meta ishte gjyqtari në dhomën e VAR-it në sfidën mes Teutës dhe Partizanit, që u luajt në “Elbasan Arena”.

bandicam 2021-09-10 21-03-38-899

Sezonin e shkuar, pas ndeshjes së Kupës së Shqipërisë mes Laçit dhe Partizanit, “demat” e çuan në Prokurori kryesorin Meta, pasi sipas tyre ka shpërdoruar detyrën dhe ndikoi drejtpërdrejt në eliminim e Partizanit.

Ndërsa në sfidën e djeshme, ishte Meta ai që i tha kryesorit Xhaja të shikojë sërish momentin e penalltisë, e cila më pas u akordua.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/