Supersfida mes dy vendeve të para, Çabi Alonso largon presionin nga të tijtë: Bajerni favorit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 15, 2023 | 12:30

Supersfida mes dy vendeve të para, Çabi Alonso largon presionin nga të tijtë: Bajerni favorit

Çabi Alonso do të përballet me të shkuarën në Mynih mbrëmjen e sotme, aty ku ekipi i Leverkusenit do të takohet me kampionët e Bajernit.

cabi alonso

Edhe pse më parë ish-mesfushori spanjoll ka djersitur fanellën e bavarezëve, tashëm do t’i sfidojë rekordmenët në një tjetër profil, si trajner: “Kam ndjesi pozitive përpara sfidës. I plotëson të gjitha kriteret për t’u cilësuar si ndeshje e madhe.

Bajerni është padyshim favorit dhe këtë e ka dëshmuar në dekadën e fundit. Unë kam shumë kujtime të lumtura në ‘Allianz Arena’ dhe ato do të mbesin përgjithmonë”, e mbylli 41-vjeçari.

Interesante është se Alonso ka të vetmen fitore ndaj bavarezëve në mars, e cila rezultoi edhe fatale në shkarkimin e Nagelsmanit.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"