Superkupa e Europës, UEFA lejon praninë e 13 mijë tifozëve me “Green Pass”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 1, 2021 | 19:05


Superkupa e Europës, UEFA lejon praninë e 13 mijë tifozëve me “Green Pass”

Sezoni i ri i futbollit europian nis nën shenjën e “Green Pass”. 13 mijë spektatorë do të pranohen në stadiumin kombëtar të Belfastit “Windsor Park” më 11 gusht.

irlande

Impianti do të mirëpresë finalen e Superkupës së Europës mes Çelsit (fituesit të Ligës së Kampioneve) dhe Vijarealit (fituesit të Ligës së Europës). Spektatorëve do t’u kërkohet që të tregojnë rezultatin negativ të një testi PCR, ashtu siç kërkojnë rregullat lokale në fuqi.

UEFA bëri me dije një ditë më parë se të interesuarit duhet të bëjnë aplikojnë për biletë deri më datë 2 gusht ora 16:00. Për të ndjekur ndeshjen në stadiumin e kryeqytetit të Irlandës së Veriut, tifozët neutralë do të paguajnë çmime biletash që variojnë nga 40-120 euro.

PANORAMASPORT.ALPër t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/