Sulmuesi i duhur për Shqipërinë, Broja kualifikon i vetëm Çelsin në gjysmëfinale

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 28, 2020 | 0:19

FB Kombetarja U-21 Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

Sulmuesi i duhur për Shqipërinë, Broja kualifikon i vetëm Çelsin në gjysmëfinale

Sulmuesi i talentuar shqiptar Armando Broja kualifikoi skuadrën e tij Çelsi U18 në fazën gjysmëfinale të FA Cup për të rinj.

87943513_197474994803819_904412901563957248_n

18-vjeçari mposhti me golin e tij bashkëmoshatarët e Miluollit duke dërguar “Blutë” në raundin e parafundit të kompeticionit për U18. Në fazën e ardhshme, Çelsi U18 do të përballet me fituesin e çiftit Mançester Junajtid ose skuadrën e Uiganit. Broja u ul në stol në minutat e fundit të takimit.

Sulmuesi i Shpresave firmosi përpara disa kohësh një kontratë profesioniste me Çelsin duke pritur një ditë debutimin me skuadrën e parë.

Broja aktivizohet me ekipet zinxhir të Çelsit kryesisht me U18 dhe U23.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com