Sulmuesi del hapur: Më kërkoi Interi dhe Juvja, dua të luaj në…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 12, 2020 | 16:49


Sulmuesi del hapur: Më kërkoi Interi dhe Juvja, dua të luaj në…

Viktor Osimhen, përtej fjalëve “në mbrojtje” të Kristiano Xhuntolit, drejtorit sportiv të Napolit, mbetet një objektiv i nxehtë për sulmin e “Axurrëve”, mbi të gjitha nëse largohet Milik.

osimhen

Nigeriani i Lilës është rrëfyer ditët e fundit se “në vitin 2015, pas Botërorit U-17, më kërkuan Juventusi, Interi, Barcelona dhe Arsenali. Zgjodha Volfsburgun, sepse doja të rritesha”.

Lojtari me vitlindje 1998, i vlerësuar 50 milionë, ka megjithatë objektiva të qartë: “Dua të luaj në një klub të madh, të fitoj Champions-in dhe diçka me Nigerinë”.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/