Sukses me rezultat tenistik, Ançeloti: Më pëlqen ky Real agresiv!

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 23, 2021 | 9:08


Sukses me rezultat tenistik, Ançeloti: Më pëlqen ky Real agresiv!

Trajneri i Realit të Madridit, Karlo Ançeloti duke folur pas fitores 6-1 të ekipit të tij ndaj Majorkës nuk i ka kursyer përgëzimet.

anceloti 1

“Kemi bërë një ndeshje mjaft të mirë, kemi qenë agresivë duke mos i dhënë mundësi Majorkës. Ua kam bërë të qartë lojtarëve se dua një ekip agresiv dhe me sa shoh jemi kuptuar si duhet.

Jam shumë i kënaqur me rrotacionin. Mund të them se ishte një mbrëmje ideale në çdo drejtim. Ky është dhe një sinjal mjaft i mirë për të gjithë ekipin, të gjithë janë gati të japin kontributin e tyre.

Do të ketë vend për të gjithë, pasi kalendari është shumë i ngjeshur. Asensio? Ne i dimë aftësitë e tij duke luajtur më përpara është ‘vrasës’. Tani shkojmë të qetë në ndeshjen e radhës”, – ka thënë Ançeloti.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/