Stërvitje mjerane, rekordmeni i hedhjes së diskut, stërvitet me tepsi: Ju përshtata “veglës” sime… (VIDEO)

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Maj 15, 2018 | 19:56

Stërvitje mjerane, rekordmeni i hedhjes së diskut, stërvitet me tepsi: Ju përshtata “veglës” sime… (VIDEO)

Dhimitri Jorgos, rekordmeni shqiptar i hedhjes së diskut, është 54 vjecc, por ende nuk ndalet nga ky sport. Por, kushtet minimale për të bërë këtë aktivitet duket se mungojnë. Shteti, por edhe klubi i Skënderbeut, nuk e kanë ndihmuar aspak.

received_10217087580684226-696x463

Në një postim në Facebook, ai ka treguar se stërvitet me tepsi, në kushte mjerane. Ja postimi i plotë.

Te dashur miq.

Sot ju pershtata “vegles” sime dhe e kisha te pamundur qe pervecse tepsise t’i afrohesha.

Ambjenti dhe kryesorja disku qe kur kam filluar kontraten me klubin nuk jam pajisur me asnje lloj vegle. Jam munduar te bej stervitje me mjete rethanore dhe me ne fund tepsia me mbeti.

Hajd per hajes me qofte. Kjo vidjo ne pritje te diskut…sepse me 30 maj kemi kampionatin kombetar dhe me duhet qe per dy jave te harxhoj nga nje tepsi 500 perdite.

Do tja fal klubit cdo dite nga nje tepsi


www.minuta90.com