Steaua e Bukureshtit dhe Sioni “shënjestrojnë” talentin shqiptar

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 17, 2018 | 16:27

Steaua e Bukureshtit dhe Sioni “shënjestrojnë” talentin shqiptar

Sulmuesi i Kombëtares U-19, Samuel Nezha është një nga talentet premtues të së ardhmes. Ai aktivizohet në kategoritë inferiore të Italia me Maestre Juniores, ndërkohë që ka spikatur edhe me Kombëtares U-19 që drejtohet nga Erjon Bogdani në testet miqësore të zhvilluara.

Nezha

Së fundmi mediat italiane raportojnë se Nezha është vënë në shënjestrën e dy klubeve të njohura, Steaua Bukureshtit dhe Sion.

nezha2

18-vjeçari po ndiqet me mjaft interes nga drejtuesit rumunë dhe ata zviceranë dhe në ditët e ardhme pritet të hedhë një hap të rëndësishëm në karrierë.

Nezha

www.minuta90.com