Statistikat u japin zemër bardhebluve, Tirana “kalon” turin e parë të Champions-it

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 24, 2022 | 20:42


Statistikat u japin zemër bardhebluve, Tirana “kalon” turin e parë të Champions-it

Tirana e ka për detyrë të kualifikohet në turin e dytë të Champions-it. Këtë e thonë statistikat.

Tirana stervitje

Gjithsesi, duke u kthyer te shorti, Tirana ka eliminuar Tbilisin dy herë në turin e parë, Gomelin, Nova Goricën, ndërsa janë eliminuar nga Graci, Ferencvaroshi, CSKA e Sofjes apo Crvena Zvezda.

Në takimin e fundit në Champions League, Tirana ka shkëlqyer kundër serbëve të Crvenës, por fati deshi që nuk u kualifikua. Gjithsesi, bardheblutë patën fatin dhe me short shkuan në “play off”-in e Europa League ndaj Jang Bojsit.

PANORAMASPORT.AL