Starton kampionati i moshave, ja të gjitha rezultatet e javës së parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 15, 2019 | 15:44


Starton kampionati i moshave, ja të gjitha rezultatet e javës së parë

Kampionati i moshave në Kategorinë Superiore, ngriti sot siparin, teksa u luajtën përballjet e vlefshme për javën e parë, në gupet A dhe B te 19-vjeçarët, si dhe te 17-vjeçarët.

moshat u 19

Nuk munguar rezultatet surprizë! Te paratërinjtë sipak fitorja tenistike e Internaciona Tiranës ndaj Shkëndijës së Durrësit me rezultatin 9-5.

Ndërkohë tek të rinjtë, Skënderbeu dhe Shkëndija e Tiranës, triumfuan në transfertë, teksa Tirana, Luftëtari, Apolonia dhe Teuta bënë detyrën në shtëpi, duke fituar bindshëm. Rezultat surprizë mund të konsiderohet barazimi i Vllaznisë në transfertë ndaj Laçit:

REZULTATET:

U-17 A

U-17 B

U-19 A

U-19 B

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/