Stadiumi në Kavajë nuk i plotëson kushtet, Besa gjen “shtëpinë” e përkohëshme ku do t’i luajë ndeshjet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 16, 2020 | 23:40


Stadiumi në Kavajë nuk i plotëson kushtet, Besa gjen “shtëpinë” e përkohëshme ku do t’i luajë ndeshjet

Stadiumi “Besa” nuk i plotëson kushtet për licencim. Sezonin e kaluar verdhezinjtë shtegtuan sa në Lushnjë, Peqin, Tiranë dhe Shijak, ndërsa këtë sezon do t’i luajnë ndeshjet si pritës në fushën e Luzit të Vogël.

Luzi-Gramshi

Bashkia e Kavajës ka investuar për rrethimin e dyfishtë të fushës, kushtet për median e të tjera. Ndeshjet në Luz do ndiqeshin nga qindra tifozë nëse lejohet rikthimi i tyre.

333527_106948459461239_1221698368_o

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com