Stadiumi i njohur mund të mbajë emrin e Maradonës, presidenti jep lajmin e madh

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 25, 2020 | 23:44


Stadiumi i njohur mund të mbajë emrin e Maradonës, presidenti jep lajmin e madh

Vdekja e Diego Armando Maradonës i ka trishtuar të gjithë sportdashësit anë e mbanë globit.

Soccer: Italy's Cup; Napoli-Roma

Për ndarjen nga jeta e ish-kampionit të botës me Argjentinën dhe ish-kampionit të Italisë me Napolin, ka folur presidenti napoletan Aurelio De Laurentis ku ka deklaruar se stadiumi “San Paolo” ti shtohet dhe një emër tjetër ai i Maradonës:

“Mund të jetë më shumë se ide që stadiumi i Napolit të ketë emrin “San Paolo – Maradona”.

Një mirënjohje ky në kujtim të Maradonës ku në Napoli ka qenë një idhull për të gjithë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/