Stadiumi “Fadil Vokrri” hap dyert, ja ekipet që do të marrin pjesë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 26, 2018 | 16:22

Stadiumi “Fadil Vokrri” hap dyert, ja ekipet që do të marrin pjesë

Stadiumi i Prishtinës mori para disa ditësh emrin e legjendës së Kosovës, Fadil Vokrri. Ky vendim u mor në unanimitet nga bordi i ri drejtues i federatës dhe tashmë duket se dhe rikonstruktimi i tij ka përfunduar. Kështu është vendosur edhe për ndeshjet testuese të stadiumit. Në këto ndeshje do të marrin pjesë veteranët e KF “Flamurtarit” dhe veteranëve të FC “Prishtina”.

stadiumipr

Ndërkohë do të ketë edhe një ndeshje tjetër midis politikës dhe estradës së këtij shteti. Ndërkohë janë publikuar edhe emrat e lojtarëve që do të luajnë për ekipet e mësipërme.Ndeshja do të zvillohet në orën 20:00 nën ndriçimin e projektorëve.

KF “Flamurtari” Vlorë

 1. Vasil Ruçi
  2. Perlat Musta
  3. Artur Lekbello
  4. Kreshnik Cipi
  5. Rrapo Taho
  6. Roland Iliadhi
  7. Vangjel Laluci
  8. Përparim Lushaj
  9. Qerem Memushi
  10. Dritran Resuli
  11. Latif Gjondeda
  12. Dritan Sadedini
  13. Gert Haxhiu
  14. Fjodor Xhafa
  15. Saimir Haxhiu
  16. Koto Zilja
  17. Roland Meli
  18. Rexhep Rexhepi
  19. Gentian Mezan

 

FC “Prishtina”

 1. Ahmet Beselica
  2. Arbnor Morina
  3. Nazmi Rama
  4. Isa Sadriu
  5. Fadil Berisha
  6. Eroll Salihu
  7. Muharrem Sahiti
  8. Besnik Kollari
  9. Adil Vokrri
  10. Sunaj Keçi
  11. Kushtrim Munishi
  12. Suad Keçi
  13. Bedredin Gjinali
  14. Abdyl Bellopoja
  15. Arsim Abazi
  16. Fatmir Namani
  17. Ramiz Krasniqi
  18. Afrim Toverlani
  19. Gramoz Vokrri

Ekipi i Politikës

 1. Kujtim Gashi (PDK)
  2. Bekim Haxhiu (PDK)
  3. Armend Zemaj (LDK)
  4. Ahmet Isufi (AAK)
  5. Rasim Demiri (AAK)
  6. Bilall Sherifi (NISMA)
  7. Shpend Ahmeti(PSD)
  8. Dardan Sejdiu (PSD)
  9. Abert Kinolli (PRO+6)

Ekipi i estradës

 1. Meda
  2. Blero
  3. Osman Azemi
  4. Ermali
  5. DJ PM
  6. DJ DAGZ
  7. Mensur Safçiu
  8. UKI
  9. Esheref Durmishi
  10. Armedn Ismajli
  11. Vedat Bajrami
www.minuta90.com