Stadium i ri 7 milionë euro për Skënderbeun. Ja kur pritet të përfundojë impianti i korçarëve

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 25, 2017 | 23:05

Stadium i ri 7 milionë euro për Skënderbeun. Ja kur pritet të përfundojë impianti i korçarëve

Pas miratimit në Këshillin Bashkiak të Korçës, se stadiumi do të ketë një impiant të ri për futbollin, sot janë publikuar edhe detajet. “Tv Korça” deklaron se kostoja e këtij impianti do të jetë plot 7 milionë euro, dhe punimet do të nisin shumë shpejt.

Stadiumi Skenderbeu

Gjithashtu, nga ana tjetër, kryebashkiaku Sotiraq Filo ka garantuar se punimet nuk do të zvarriten dhe gjithçka do të përfundojë shumë shpejt, brenda vitit 2018.


www.minuta90.com