Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë rekordmeni

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 6, 2018 | 18:20

Sporti shqiptar në zi, ndërron jetë rekordmeni

Ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare ish-mundësi Ramadan Martini. Ai ka qenë 7 herë kampion kombëtar në mundje dhe 5 herë kampion kombëtar në peshëngritje. Martini është diplomuar për specialitetin e mundjes dhe peshëngritjes në Varshavë të Polonisë në 1967.

5be1d39e2a732ramadan martini (1)

Gjithashtu ai ka mbaruar edhe Instituin “Vojo Kushi” në Tiranë. Martini gjithashtu ka qenë trajner dhe gjyqtar. Ai është nderuar me titujt “Mjeshtër i Merituar i Sportit” në mundje dhe në peshëngritje “Nder i Sportit Shqiptar”.

www.minuta90.com