Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta “Pishtari i Demokracisë”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 15, 2019 | 19:01


Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta “Pishtari i Demokracisë”

Sporti shqiptar në zi. Ditën e sotme është ndarë nga jeta, mundësi Artur Kreka, ish-kampion i klubit të Skënderbeut.

49468778_971342499732453_361057611149213696_n

Kreka ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 58-vjeçare. Ai është shpallur pesë herë kampion në Kupën e Republikës në 1981-1986. Dy herë kampion individual. Dhe nuk kishte se si të mos i jepej titulli Mjeshtër Sporti. Vlerësimet vazhduan edhe me titullin Emblema e Artë e Qytetit, dhënë nga Këshilli Bashkiak i Korçës.

fb_img_1509273057613

Kampionit Artur Kreka nuk i mungon as titulli Pishtar I Demokracisë. E ka fituar atë sepse ishte nga ata sfidantë që kur u përmbys busti i Enver Hoxhës në Korçë ishte protagonist.

IMG-20180525-WA0006 IMG-20180525-WA0008 IMG-20180525-WA0007

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com