Spektakël i garantuar/ Faza çerekfinale e Botërorit ngre sot siparin, ja kur do të luhen 2 duelet interesante

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 9, 2022 | 8:45

Spektakël i garantuar/ Faza çerekfinale e Botërorit ngre sot siparin, ja kur do të luhen 2 duelet interesante

Sot do të nisin duelet dy duelet e para të fazës çerekfinale të Botërorit. Në fushë do të zbresin 4 kombëtare që do të kërkojnë nga një biletë për në fazën gjysmëfinale.

Collage Maker-09-Dec-2022-08.42-AM

Dueli mes Kroacisë dhe Brazilit është ai që do të zhvillohet i pari në orën 16:00. Një duel që pritet të jetë tepër i luftuar, ndërkohë që “seleçao” janë favoritë në letër.

Në mbrëmje do të luhet dueli tjetër mes Holandës dhe Argjentinës. Në orën 20:00 “tulipanët” do të përballen me kombëtaren “aliçeleste”.
Një sfidë e vështirë që pritet të dhurojë shumë emocione dhe surpriza.
 825793b0-802f-466a-a458-890fd8f37155
 19634800-240e-4333-9ff8-bd9f27f4cc36
KALENDARI DHE RENDITJET E KATAR 2022

PANORAMASPORT.AL