Spanja me të gjithë yjet ndaj Shqipërisë, trajneri: Duhet të fitojmë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 31, 2018 | 19:00

Spanja me të gjithë yjet ndaj Shqipërisë, trajneri: Duhet të fitojmë

Trajneri i kombëtares së 21 vjeçarëve të Spanjës, i ka vlerësuar maksimalisht dy skuadrat me të cilat do të përballet tani, Shqipërinë dhe Iralndën e Veriut. Ai ka bërë të ditur edhe listën me lojtarët e grumbulluar për këto sfida dhe duket se ka marrë më të mirët.

article-2338569-1A3B4C54000005DC-138_634x412

Ndërsa për skuadrën e Shqipërisë ai tha: Është një përgjegjësi e madhe, e dimë se sa e vështirë do të jetë që të fitojmë çdo ndeshje, por gjëja më e menjëhershme është të fitojmë kundër Shqipërisë”. Ndërkohë që listën e plotë të lojtarëve të kombëtare së Spanjës U21 e gjeni më poshtë:

Fuente

Lista e Spanjës U21:

Portierë: Unai Simon, J.Soriano, A.Sivera

Mbrojtës: H.Firpo, I.Zubeldia, Mafeo, Francis, Mere, Aron

Mesfushorë: Mirino, Soler, Nunez, Pedraza, Rafa Mir, Fabian, Pape Çeik, Fornals, Mark Roca

Sulmues: Brais, Majoral, Ovarzabal, Mboula.

www.minuta90.com