Sot 17:45/ Teuta-Kukësi, FSHF rikthen arbitrin që u dhunua në sezonin e kaluar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 9, 2022 | 13:34


Sot 17:45/ Teuta-Kukësi, FSHF rikthen arbitrin që u dhunua në sezonin e kaluar

Zbulohen zyrtarët e ndeshjes Teuta-Kukësi që do të luhet sot në orën 17:45, në stadiumin “Niko Dovana”.

olsid ferataj

“Panorama Sport” mëson se FSHF ja ka besuar këtë ndeshje të rëndësishme gjyqtarit nga Patosi, Olsid Ferataj, i cili në sezonin e kaluar u dhunua pak ditë pas ndeshjes Partizani-Vllaznia në gjysmë-finalen e Kupës së Shqipërisë.

ferataj

Ndihmës do të jenë Rejdi Avdo dhe Astrit Mahmuti, kurse në dhomën e teknologjisë VAR do të jetë Enea Jorgji dhe Emigres Ganxhi.

Arbitrat:

Gjyqtarë: Olsid Ferataj (Patos), Rejdi Avdo (Tiranë), Astrit Mahmuti (Elbasan);

VAR: Enea Jorgji

AVAR: Emigres Ganxhi (Elbasan);

PANORAMASPORT.AL