Sondazhi i mediave italiane, shikoni kush zgjidhet trajneri më “sexy” i Serisë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 19, 2020 | 22:36


Sondazhi i mediave italiane, shikoni kush zgjidhet trajneri më “sexy” i Serisë A

Ende pa nisur mirë kampionati, Andrea Pirlo e ka “fituar” çmimin e parë në Itali. Nga një sondazh i mediave italiane, trajneri i Juventusit është përzgjedhur si trajneri më “sexy” i këtij kompeticioni.

TRAJNERET

Italiani ka marrë më shumë vota sesa të tjerët, duke thyer Di Françeskon e Kaljarit me 15% të votave. Në vendin e tretë është një tjetër ish-milanist.

Bëhet fjalë për Inzagin, i cili ka marrë 14% të votave. Pipo do të drejtojë Beneventon në këtë sezon pasi arriti ta ngjiste në elitë pas një sezoni të shkëlqyer në Serinë B. Xhenaro Gatuzo është në vendin e katërt të këtij klasifikimi.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com