Sondazhi i Panorama Sport, ja kush është personazhi shqiptar i sportit për vitin 2017

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 2, 2018 | 10:34

Sondazhi i Panorama Sport, ja kush është personazhi shqiptar i sportit për vitin 2017

Në fillim të muajit dhjetor, “Panorama Sport” publikoi një sondazh në faqen e internetit ku lexuesit u pyetën se cili është personazhi shqiptar i sportit për vitin 2017.

Hysenagolli

Në këtë sondazh morën pjesë plot 7 mijë lexues dhe sportisti më i votuar rezultoi basketbollisti Endri Hysenagolli. 29 vjeçari mori 27 % të votive, 2% më shumë se vendi i dytë që u mbajt nga peshëngritsja Romela Bega.

romela begaj.

Në vend të tretë me 9 % të votave u rendit portieri i Kombetares shqiptare dhe i Lacios, Thomas Strakosha.

Personazhi i vitit

www.minuta90.com