Son ka ende shpresa për t’i shpëtuar ushtrisë, fitore dramatike në shtesë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 27, 2018 | 15:23

Son ka ende shpresa për t’i shpëtuar ushtrisë, fitore dramatike në shtesë

Lojtari i Totenhemit Son vazhdon të shpresojë për një medalje në Lojërat Aziatike që po mbahen këtë muaj. 26-vjeçari po merr pjesë në këtë kompeticion për ti shpëtuar dënimit të tij për të kryer ushtrinë.

sonii-e1530281744952

Skuadra e Koresë nuk arriti të bënte mirë në kampionatin Botëror dhe ky është një dënim I parashikuar në një ligj të vendosur para fillimit të botërorit që u zhvillua në Rusi. Skuadra e 23 vjeçarëve të Koresë ka arritur një fitore dramatike, e cila e lumturoi jashtë mase lojtarin e Totenhemit.

south_korea_u23_afc

Ata kanë arritur të fitojnë me rezultatin 4-3 përballë skuadrës së Uzbekistanit dhe goli I fitores u shënua në minutën e 117. Kështu Son ka akoma shanse të fitojë medaljen e arit me skuadrën e tij dhe ti shpëtojë këtij dënimi.

www.minuta90.com