Solskjaer: Murinjo nuk ishte këtu për të matur portat, një pikë e meritonim por jo më shumë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 26, 2020 | 17:35


Solskjaer: Murinjo nuk ishte këtu për të matur portat, një pikë e meritonim por jo më shumë

Mançester Junajtid mori një fitore të çmendur në fund, 2-3 ndaj Brajtonit në fushën e këtyre të fundit. Pas ndeshjes ka folur trajneri i “Djajve të Kuq”, Ole Gunar Solskjaer.

JUNAJTID

“Ndoshta një pikë e meritonim, por jo më shumë. Karakteri i lojtarëve meritoi më shumë. Sezonin e kaluar në morëm shumë barazime, prandaj ky është një plus për ne. Murinjo nuk ishte këtu për të matur portat. Janë një skuadër shumë e vështirë për tu mundur.

Kemi shumë punë përpara”, tha Solskjaer.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com