Skocia gradon kapitenin e ri para ndeshjes me Shqipërinë, i beson shiritin futbollistit të Liverpulit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 3, 2018 | 14:36

Skocia gradon kapitenin e ri para ndeshjes me Shqipërinë, i beson shiritin futbollistit të Liverpulit

Skuadra e Skocisë do të luajë të hënën tjetër ndeshjen me Shqipërinë, të vlefshme për Ligën e Kombeve. Stafi teknik i Skocisë më në krye trajnerin MekLish ka marrë një vendi të fundit i cili ka të bëjë me kapitenin e ri të skuadrës.

1_630_1120_1_70__fourfourtwo_scott_brown_tackle

Më parë shiritin e kapiteni e mbante në krah, lojtari Skot Braun, por ai tashmë ka dhënë dorëheqjen nga kombëtarja dhe stafeta do t’i kalojë mbrojtësit të krahut të majtë të Liverpulit, Andrju Robertson. Është 24-vjeç dhe pa konkurrues në krahun e tij kështu që atij do t’i kalojë përgjegjësia për të qenë lider i ekipit.

960

 

www.minuta90.com