Skënderbeu pret Boden, por ka vështirësi edhe në rast fitoreje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 8, 2021 | 22:12


Skënderbeu pret Boden, por ka vështirësi edhe në rast fitoreje

Duke marrë në konsideratë skenarin më të mirë, pra që Ridvan Bode fiton betejën e tij personale dhe kjo do t’i shërbejë klubit të Skënderbeut që të fitojë një gjyq penal për dëmtim imazhi dhe dëm ekonomik, çfarë do të ndodhë më pas?

skenderbeu uefa

A mundet pra që nëse fiton një gjyq penal në Zvicër t’i kërkosh UEFA-s që të anulojë një vendim që e ka fituar deri në Gjykatën Federale?

Apo mos ndoshta kjo vetëm e detyron UEFA-n ta dëmshpërblejë financiarisht klubin e Skënderbeut, por sportivisht ata të mbeten të dënuar? Shumë e paqartë, por nëse do të ndodhte vërtet kështu, gjithsesi do të ishte një fitore e madhe për klubin korçar.

PANORAMASPORT.AL

LEXO EDHE:

EKSKLUZIVE/ Shansi i fundit për dënimin, Skënderbeu rikthen sytë nga Ridvan Bode. Ja kartat e korçarëve… (E PLOTË)
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/