Skënderbeu e shihte si pasuesin e Soue, por tashmë sulmuesi shkëlqen me rivalët

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 12, 2020 | 10:30

Bylis FB Kategoria Superiore Kryesore, Superiore Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

Skënderbeu e shihte si pasuesin e Soue, por tashmë sulmuesi shkëlqen me rivalët

Kur erdhi në verën e vitit 2018 në Korçë, e shihnin si pasardhësin e Ali Soue, sulmuesit nga Gambia që shkëlqeu në Korçë.guindo skenderbeu

Por, ndryshe nga Soue, Saliu Guindo me të dhëna shumë të mira, pa mbushur 22 vjeç kur u bë pjesë e Skënderbeut në pjesën e parë të sezonit luajti shumë pak.

Ndërsa, në pjesën e dytë, drejtuesit e Bylisit e pikasën dhe e afruan në ekip ku u aktivizua e më pas filloi që të shënonte gola, duke lënë gjurmë edhe këtë sezon në elitë.guindo bylis

Lojtari është një nga të rinjtë premtues të skuadrës së tij dhe gjithë Kategorisë Superiore. Guindo është një nga titullarët e padiskutueshëm të Bylisit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com