Skandali i transmetimit të Champions Leagues në serbisht, reagon ministri i sporteve në Kosovë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 14, 2018 | 14:26

Skandali i transmetimit të Champions Leagues në serbisht, reagon ministri i sporteve në Kosovë

Dy ditë më parë në Kosovë shpërthyer një skandal, ku kompania Artmotion kishte arritur marrëveshjen me Radiotelevizionin e Serbisë dhe Telekomin e Serbisë, për të transmetuar në territorin e Kosovës, Champions League-n në gjuhën serbe.

A6-1

Menjëherë për këtë çështje ka dhe Kujtim Gashi i cili është Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, i cili e ka quajtur të papranueshme këtë veprim dhe që hedh poshtë të gjithë mundin e bërë nga Fadil Vokrri për të çuar Kosovën aty ku është sot.

Reagimi i plotë i ministrit Kujtim Gashi

'dfgdf

www.minuta90.com