Skandal me Komisionin e Disiplinës, klube dhe lojtarë nuk dinë ende vendimet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 1, 2021 | 12:03

Skandal me Komisionin e Disiplinës, klube dhe lojtarë nuk dinë ende vendimet

Ndodh vetëm në Shqipëri! Komisioni i Disiplinës mban “peng” vendimet për atë që ka ndodhur në javën e kaluar në futbollin shqiptar në të gjitha nivelet.

disiplina_5_tetor

Klube që presin me ankth nëse mund të penalizohen dhe lojtarë që nuk e dinë ende nëse janë dënuar ose jo.

Sot është e premte dhe aktivitetet nisin me derbin Dinamo-Tirana, por ende Disiplina nuk është mbledhur për të dhënë vendimet për ato që ndodhën në javën e kaluar.

Një skandal i vërtetë, që nuk është hera e parë që ndodh.

PANORAMASPORT.AL