Situata e vështirë nga tërmetet, në Rumani i bëjnë thirrje klubeve të ndihmojnë Shqipërinë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 5, 2019 | 20:04

Bota FB Të fundit

Situata e vështirë nga tërmetet, në Rumani i bëjnë thirrje klubeve të ndihmojnë Shqipërinë

Situata e vështirë në Shqipëri nga tërmeti i 26 nëntorit ku kishte shumë viktima dhe dëme materiale, ka bërë që vende të ndryshme të vijnë në ndihmë vendit tonë.TERMET

Pas solidarizimit nga klubet e vendeve fqinje si Italia dhe Greqia, tashmë me situatën në vendin tonë solidarizohen edhe në Rumani.

Me kërkesë të Ambasadës Shqiptare në Bukuresht, Liga Profesioniste e Futbollit në Rumani ka vendosur të marrë pjesë në fushatën e solidarizimit për Shqipërinë.lpf (1)

Drejtuesit e kësaj Lige, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, kanë ftuar të gjitha klubet dhe tifozët të japin ndihmat e tyre për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri.

lpf

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com