“Sinqerisht, Haland ka shifra të frikshme”, por Guardiola nuk ngopet as me 6 gola në derbi: Në disa fusha ende nuk ishim mirë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 2, 2022 | 18:21


“Sinqerisht, Haland ka shifra të frikshme”, por Guardiola nuk ngopet as me 6 gola në derbi: Në disa fusha ende nuk ishim mirë

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, nuk mund të ishte më krenar se kaq pas fitores fantastike ndaj rivalëve të “përjetshëm” të Mançester Junajtid. Pas sfidës ai deklaroi se kjo ishte një pasdite e mrekullueshme për skuadrën dhe tifozët e tyre.

guardiola

“Në pjesën e parë ne shënuam katër gola dhe mund të kishim shënuar më shumë. Pas pjesës së parë ishte më e vështirë. Ishte një fitore e madhe, një lojë e mrekullueshme. Të gjithë ishin të lumtur në stadium dhe ne e shijojmë atë kundër rivalëve tanë, ishte një pasdite e mirë për ne.”

Gjatë deklaratës për “Sky Sports” ai tha se lojtarët duhet të punojnë edhe më shumë dhe duhet të jenë më të qëndrueshëm.

“Ne ishim të vetëdijshëm për hapësirat dhe lojtarët tanë bënë diferencën në pjesën e parë. Përsosmëria nuk ekziston, është e pamundur. Por ne duhet të përpiqemi të shikojmë atje. Ne bëmë mirë, mund të bëjmë më mirë, shumë e shumë lojtarë patën pasime të dobëta. Kjo nuk është mirë. Ne duhet të jemi më të qëndrueshëm. Në disa fusha ende nuk ishim mirë.

Guardiola e mbylli deklaratën duke folur për yjet e këtij derbi.

“Fil Foden meriton të luajë çdo herë, është një lojtar i ri dhe është një realitet. Ai meriton gjithçka.

Shifrat flasin vetë për Haland. Jemi të befasuar se si ai është gjithmonë i uritur. Numrat janë të frikshëm, sinqerisht. Ai sheh 10 lojtarë që vrapojnë pa top duke u përpjekur për njëri-tjetrin, kështu që ai dëshiron të bëjë të njëjtën gjë. Ata e vizualizojnë atë, ata e shohin atë. Kjo është arsyeja pse ne kemi sukses në vitet e fundit. Pas saj është përpjekja dhe dëshira për ta bërë atë. “, thekoi Guardiola.

PANORAMASPORT.AL