Simeone: Nuk jemi më poshtë se Reali dhe Barça, pa Ronaldon…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 11, 2018 | 17:11

Simeone: Nuk jemi më poshtë se Reali dhe Barça, pa Ronaldon…

Largimi i Kristiano Ronaldos nga Reali i Madridit ka bërë që kjo e fundit të humbasë disi nivelin e saj më të mirë. Dhe këtë duket se e ka vënë re edhe trajneri i “Los Colchoneros”, Diego Simeone i cili është shprehur se Reali pa Ronaldon është në të njëjtin nivel me Atletikon e tij.

diego-and-ronaldo

“Nga rezultatet nuk jemi më keq se Madridi apo Barça, nga karakteristikat individuale të lojtarëve tanë, po. Pa Kristianon ne kemi arritur nivelin e Real Madridit, sigurisht”- tha Simeone në një intervistë për mediat spanjolle.

hsdd

www.minuta90.com