Simeone nis punën nga merkato, Atletiko kërkon shërbimet e mesfushorit të Dortmundit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 19, 2022 | 13:45


Simeone nis punën nga merkato, Atletiko kërkon shërbimet e mesfushorit të Dortmundit

Atletiko e Madridit duket se ka nisur menjëherë nga merkato, me trajnerin Simeone që kërkon në ekipin e tij Aksel Vitselin.

vitsel

Mesfushori belg ka qenë prej kohësh një ëndërr e skuadrës madrilene, por duket se tashmë shanset për të siguruar shërbimet e tij janë rritur vërtet shumë.

Vitsel duket se kërkon që të vazhdojë më me Dortmundin dhe është gati për një aventurë të re jashtë Gjermanisë.

Atletiko është në “pole-position” për të siguruar shërbimet e belgut, për të cilin kanë shfaqur interes dhe disa klube nga Anglia.

PANORAMASPORT.AL