Simeone mbron Real Madridin: VAR është i drejtë për të gjithë, ato marrin më shumë penallti sepse…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 6, 2020 | 17:50


Simeone mbron Real Madridin: VAR është i drejtë për të gjithë, ato marrin më shumë penallti sepse…

La Liga është mbërthyer nga polemikat e shumta pas penalltisë që i dha fitoren Real Madridit kundër Atletiko Bilbaos. Polemikat kanë shpërthyer ndaj VAR-it, i cili po akuzohet se po favorizon madrilenët.

skysports-real-madrid-valencia_5017154

Së fundmi për këtë çështje ka vendosur të flasë edhe trajneri i Atletiko Madridit Diego Simeone. Argjentinasi u shpreh: Nuk do përsëris gjëra që nuk kanë kuptim. VAR ekspozon gjithçka, më përpara nuk kemi pasur mundësinë ti rishohim aksionet. Gabime mund të bëhen.

VAR është i drejtë për të gjithë. Nëse Real Madrid merr më shumë penallti, kjo do të thotë se ato po sulmojnë më shumë”, tha Simeone.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com