Siguria maksimale në Rusi, instalohen 2000 kamera inteligjente enkas për Botërorin

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Qershor 14, 2018 | 15:34

Siguria maksimale në Rusi, instalohen 2000 kamera inteligjente enkas për Botërorin

Rusia premton siguri maksimale për zhvillimin e eventit më të rëndësishëm sportiv të globbit. Në qytetet ku do të zhvillohen ndeshjen janë vendosur rreth 2000 kamera shtesë, për të pasur në kontroll të gjithë situatën.

uuuu

Kamerat e reja janë me teknologjinë e fundit me identifikim fytyre gjë që e bën më të lehtë për policinë identifikimin e personave të rrezikshëm, me precedentë apo të dyshuar.

Megjithatë sipas specialistëve të sigurisë ruse kjo është vetëm linja e parë që kanë marrë forcat policore dhe jo vetëm. Në rrugët e Rusisë pritet të ketë edhe forca speciale, të cilat do të jenë të armatosur me kallashnikov.


www.minuta90.com