Shvajnshtaiger rikthehet në Mynih, tifozët e Bajernit të emocionuar

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 26, 2018 | 20:24

Shvajnshtaiger rikthehet në Mynih, tifozët e Bajernit të emocionuar

Bastian Shvajnshtajger ndoshta nuk do e kishte pritur këtë. Më shumë se 2000 fansa janë mbledhur sot në Sabener Strase për të parë dhe takuar ish-yllin e tyre të ekipit.

bandicam 2018-08-26 20-21-24-959

Bastian ka ardhur në Mynih për një ndeshje që skuadra e Bajernit do të zhvillojë me skuadrën aktuale të 34-vjeçarit, në stadiumin “Alianz Arena”. Për Shvjanshtajgerin ky është një rikthim në këtë ambient ku arriti të fitojë gjithçka me Bajernin. Plot 17 vite qëndroi Shvajnshtajger te gjigandët gjermanë dhe arriti të fitonte 20 tituj.

article-0-1FAD070C00000578-47_964x602

www.minuta90.com